Що робити, якщо Ваш співрозмовник фамільярний?

Що робити, якщо Ваш співрозмовник фамільярний?

У нашому менталітеті фамільярність – це розв’язність у спілкуванні, яка може бути неприємною для співрозмовників.

Фамільярна людина поводиться розв’язно, безпардонно. Докладніше читайте тут https://applemint.com.ua/shho-take-familyarnist-u-spilkuvanni/ що таке фамільярність у спілкуванні.

Причин такої поведінки є кілька:

  • Людина у віці вважає, що може з висоти своїх років панібратськи розмовляти

з тим, хто молодший або нижчий за соціальним статусом.

Як поводитися в такій ситуації? Не приймати чужу дурість чи нетактовність на свій рахунок. Тримати людину на відстані витягнутої руки. А якщо його хамство переходить усі можливі грані, сказати спокійно, але чітко, що безцеремонність недоречна.

  • Фамільярно може поводитися давній знайомий. Люди давно спілкуються на «ти», і людина може не стриматись і почати ставити недоречні питання, виявляючи надто сильний інтерес до чужого особистого життя.

Як поводитися, якщо ставлять нетактовне питання?

Є кілька способів. Тут важливо, в якому ви настрої, як почуваєтеся, наскільки добре ставитеся до співрозмовника.

Можна відбутися жартами, можна почати «лити воду», тобто говорити багато і докладно, але нічого конкретного. Вищий пілотаж-перевести тему в інше русло. Можна поставити зустрічне запитання. А можна просто сказати, що на цю тему не хочеться розмовляти.

Що робити, якщо Ваш співрозмовник фамільярний?

  • Людина хоче Вас підчепити, принизити, придушити. Тут уже до фамільярності додається агресія. Навмисно можуть використовуватися слова «дорогий», «синок», «шановний».

У таких ситуаціях складно зреагувати одразу. Найкращий спосіб- зробити довгу паузу і подивитися співрозмовнику прямо в очі. Це також непросто. Але такий твердий впевнений погляд якнайкраще зупиняє хама і показує, що він перейшов межу. Якщо хамлять телефоном, то мовчати. Нехай гадає, що хоче. Важливо не поспішати з відповіддю, не виправдовуватися, не показувати, що зачепило чи злякалося. І, звичайно, відповідаючи, краще тон поміняти з дружелюбного на дистанційний, тобто чітко відповісти та замовкнути.

Не варто копатися в голові співрозмовника та шукати мотиви, чому він фамільярничає з Вами. Можливо, уїдливість – його манера спілкування, можливо, ви йому чимось не правитеся і він не може себе стримати. Можливо, просто погано вихований і думає, що простота-наше все.

У будь-якому випадку, якщо з Вами поводяться фамільярно, не потрібно поводитися агресивно і відповідати тим же. Помилково й мовчки терпіти, а потім мучитися, що не зміг зреагувати та відповісти. Обидва ці варіанти надто енерговитратні, але не приносять душі ніякої користі.

Після спілкування з фамільярною людиною найкраще цю розмову забути. Чи не рефлексувати і не «ганяти думки в голові».

А ось формувати своє оточення корисно. Адже те, з ким ти спілкуєшся, і є ти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *